Zimní kolejiště - H0e (1:87)
Stavbu kolejiště jsme zahájili přirozeně vytvořením rámu - ten vznikl za použití dřevěných hranolů a podkladních desek, které tvoří extrudovaný polystyren.
Po zaschnutí rámu bylo na základ přeneseno kolejivo v navrženém rozsahu a po vyrovnání přechodů mezi deskami započala pokládka pryžových pásů firmy Igra Model, které budou imitovat kolejové podloží. Na zelené části v pozadí se bude nacházet vyvýšené skryté nádraží.
Detail pryžového podloží firmy Igra Model - to se skládá ze základové ploché části, která je dodávána ve formě archů a vyvýšených profilových pásů. Oba tyto prvky jsou opatřeny na jedné straně samolepící vrstvou, takže odpadá práce s lepidlem a díky použitému materiálu je jejich tvarování i v obloucích jednoduché a efektivní.
Plocha pro skryté nádraží je již na svém místě, u staniční budovy pak dojde ke vložení třetí výhybky a vznikne zde krátká kusá odstavná kolej a nákladová rampa.
Po konečné úpravě kolejiva byl celý ovál napevno položen na pásy pryže a polystyrenu, zafixován a bylo provedeno jeho elektrické zapojení do ovladacího panelu, skrytého v jednom rohu kolejiště. Ještě před štěrkováním a dalšími pracemi na krajině pak byla provedena zkouška funkčnosti.
Začátek prací na krajině - na základovou desku byla nafoukána montážní pěna, tvořící reliéf, došlo k zaštěrkování kolejiva a začalo se s ořezem již vytvrdnuté pěny v popředí.
Po ořezání pěny byly krajinné části proloženy papírem, namočeným ve zředěném disperzním lepidle. Z korku bylo vytvořeno podloží pro silnice, z modelářské hlíny pak skály, nabarvené po zaschnutí několika odstíny šedé barvy.
Bílé plochy byly po zaschnutí přetřeny tenkou vrstvou sádry. Modelářskou hlínou bylo také dotvarováno několik ploch na silničních komunikacích.
Zasněžování kolejiště probíhalo na několik etap pomocí produktů firem Noch a Fox model. Používány byly pasty, vlákna, prášky i spreje.
Zimní krajina byla doplněna postupně také zasněženými jehličnany.
Zatímco pro tvorbu "hlavní" asfaltové silnice byl využit posypový materiál a barvy od firmy Noch, nakládková plocha a vedlejší cesta k nádraží byla znázorněna kombinací jemného štěrku a hlíny - po prolití lepidlem a zatvrdnutí byla celá plocha zasněžena pomocí posypu od Fox Modelu.
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Zimní kolejiště - H0e (1:87)

Description

Period

Statistics

  • 12 photos
  • 0 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Velikonoční sleva 25 % platí na všechny dárky z fotek. Fotoknihu, fotky různých velikostí a druhů či jiný dárek z vašich fotek vytvoříte snadno. A teď o čtvrtinu levněji!! Sleva platí po zadání kódu: Malovany v objednávce.
S kódem: Malovany Akce platí do 16. 4. 2023
Získat slevu
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Zimní kolejiště - H0e (1:87)
Comments Add