Zimní kolejiště - H0e (1:87)
Stavbu kolejiště jsme zahájili přirozeně vytvořením rámu - ten vznikl za použití dřevěných hranolů a podkladních desek, které tvoří extrudovaný polystyren.
Po zaschnutí rámu bylo na základ přeneseno kolejivo v navrženém rozsahu a po vyrovnání přechodů mezi deskami započala pokládka pryžových pásů firmy Igra Model, které budou imitovat kolejové podloží. Na zelené části v pozadí se bude nacházet vyvýšené skryté nádraží.
Detail pryžového podloží firmy Igra Model - to se skládá ze základové ploché části, která je dodávána ve formě archů a vyvýšených profilových pásů. Oba tyto prvky jsou opatřeny na jedné straně samolepící vrstvou, takže odpadá práce s lepidlem a díky použitému materiálu je jejich tvarování i v obloucích jednoduché a efektivní.
Plocha pro skryté nádraží je již na svém místě, u staniční budovy pak dojde ke vložení třetí výhybky a vznikne zde krátká kusá odstavná kolej a nákladová rampa.
Po konečné úpravě kolejiva byl celý ovál napevno položen na pásy pryže a polystyrenu, zafixován a bylo provedeno jeho elektrické zapojení do ovladacího panelu, skrytého v jednom rohu kolejiště. Ještě před štěrkováním a dalšími pracemi na krajině pak byla provedena zkouška funkčnosti.
Začátek prací na krajině - na základovou desku byla nafoukána montážní pěna, tvořící reliéf, došlo k zaštěrkování kolejiva a začalo se s ořezem již vytvrdnuté pěny v popředí.
Po ořezání pěny byly krajinné části proloženy papírem, namočeným ve zředěném disperzním lepidle. Z korku bylo vytvořeno podloží pro silnice, z modelářské hlíny pak skály, nabarvené po zaschnutí několika odstíny šedé barvy.
Bílé plochy byly po zaschnutí přetřeny tenkou vrstvou sádry. Modelářskou hlínou bylo také dotvarováno několik ploch na silničních komunikacích.
Zasněžování kolejiště probíhalo na několik etap pomocí produktů firem Noch a Fox model. Používány byly pasty, vlákna, prášky i spreje.
Zimní krajina byla doplněna postupně také zasněženými jehličnany.
Zatímco pro tvorbu "hlavní" asfaltové silnice byl využit posypový materiál a barvy od firmy Noch, nakládková plocha a vedlejší cesta k nádraží byla znázorněna kombinací jemného štěrku a hlíny - po prolití lepidlem a zatvrdnutí byla celá plocha zasněžena pomocí posypu od Fox Modelu.
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Zimní kolejiště - H0e (1:87)

Popis

Období

Statistiky

  • 12 fotek
  • 0 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Zimní kolejiště - H0e (1:87)
Komentáře Přidat