Výtopna Ybbsitz, H0e – 1:87, Igra Model
Stavebnice výtopny Ybbsitz je dalším počinem firmy Igra Model, která tím vychází vstříc všem, kteří chtějí na své lokálkové kolejiště umístit jednomístnou výtopnu. Jedná se o typizovanou stavbu, jejíž předlohu lze nalézt nejen v dnes už neexistující stanici Ybbsitz v Rakousku, ale také na řadě dalších míst.
Obsahem balení se stavebnicí jsou vylaserované díly, návod a lepidlo. Některé díly jsou již z výroby předbarveny, jiné jsou ponechány v barvě kartonu/dřeva.
Před samotnou kompletací stavby bylo přistoupeno k nabarvení některých stavebních celků. Dřevěná konstrukce hrázdění byla přetřena tmavě hnědou barvou Lifecolor UA713 tak, aby na světlé omítce více vynikla.
Vnitřní stěny výtopny byly nabarveny bílou barvou Lifecolor UA 718, ale lze pro tento účel využít jakoukoli jinou barvu dle možností každého modeláře.
Obě boční stěny po sestavení - mezi vnitřní a vnější zdivo se vlepí připravený pás průhledné fólie, na který se následně z obou stran usadí vylaserovaná okna.
Všechny obvodové stěny budovy jsou již zkompletovány a připraveny na sestavení. Několika odstíny barev Lifecolor byly také natřeny dřevěné části budovy - ostění horní části stavby a dveře.
Základ budovy po sestavení a vlepení do podkladní desky - osazena je rovněž vnitřní příčka a výztuha krovu.
Hrubá stavba výtopny po doplnění nabarveného hrázdění a dřevěného ostění ve štítech budovy - oba prvky po provedené patinaci vyniknou a budova díky nim působí výrazněji.
Po vložení podélných trámů následuje postupné osazení krovu budovy. Před vlepením střechních dílů byla také zkompletována a osazena čelní vrata.
Výtopna Ybbsitz po dosazení střechy - pásy střešní krytiny jsou vylaserovány velmi čistě, na rubové straně podkladního dílu pro střechu jsou navíc umístěny rysky pro snadnější položení tašek. Komín byl před osazením přetřen cihlovou barvou.
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Výtopna Ybbsitz, H0e – 1:87, Igra Model

Description

Period

Statistics

  • 10 photos
  • 1 like

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Velikonoční sleva 25 % platí na všechny dárky z fotek. Fotoknihu, fotky různých velikostí a druhů či jiný dárek z vašich fotek vytvoříte snadno. A teď o čtvrtinu levněji!! Sleva platí po zadání kódu: Malovany v objednávce.
S kódem: Malovany Akce platí do 16. 4. 2023
Získat slevu
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Výtopna Ybbsitz, H0e – 1:87, Igra Model
Comments Add