Strážní domek SK, H0 - 1:87, Igra Model
Stavebnice strážního domku ve slovenské verzi je firmou Igra Model dodávána v komplexně zpracovaném provedení, kdy po rozbalení krabičky najdete vylaserované a nabarvené díly, lepidlo a návod. Sestavení domku není složitá záležitost a nabízí modeláři řadu možností pro jeho tvůrčí úpravy. Před započetím sestavování jednotlivých celků podle návodu došlo k nabarvení podkladu a kamenného ostění barvou Lifecolor UA780, dveře, dílce pro schody na půdu a krovy pak byly natřeny barvou Lifecolor UA713 pro zdůraznění efektu omšelého dřeva. Následovalo vlepení oken a parapetů do jednotlivých stěn.
Dokončená hrubá stavba - před sestavením doporučujeme na stěny budovy nalepit také bílé ozdobné prvky kolem oken a dveří, fixaci rohů budovy je pak dobré provést vteřinovým lepidlem, pevnost stavby se tím zvýší. Schody ke vstupním dveřím byly pro sjednocení barevného odstínu rovněž natřeny barvou Lifecolor UA780.
Po proschnutí stěn lze přistoupit k usazení stropního dílce. Po obvodu stavby je již doplněno kamenné ostění.
Před uložením krovů je třeba na stavebnici doplnit obvodové ozdobné prvky - ty jsou vylaserovány v podobě dvou souvislých dílů a jejich usazení je snadné. Po proschnutí následuje dosazení jednotlivých trámů, tvořících střešní konstrukci.
Střecha samotná je tvořená dvěma dílci - rubovým a lícovým, na kterém je znázorněna břidlicová krytina. Okenice (natřené barvou Lifecolor UA780) jsou součástí stavebnice, ale jejich umístění je variabilní a záleží na každém modeláři, zda-li je na model dosadí. Po zaschnutí střechy následuje dosazení schodiště na půdu - při tomto kroku je třeba určitá trpělivost, neboť jednotlivé stupně jsou laserovány zvlášť a díly samotné jsou poměrně jemné.
Po kompletaci schodiště následuje osazení zábradlí a finálním krokem je pak doplnění komína na střechu. Před dosazením do krajiny pak bude domek doplněn ještě o okapy (nejsou součástí stavebnice) a patinu. Stavba domku zabere i méně zkušenému modeláři relativně krátkou dobu a výsledkem je budova, která na kolejišti nebo dioramatu udělá velmi dobrý dojem.
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Strážní domek SK, H0 - 1:87, Igra Model

Description

Period

Statistics

  • 6 photos
  • 1 like

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Velikonoční sleva 25 % platí na všechny dárky z fotek. Fotoknihu, fotky různých velikostí a druhů či jiný dárek z vašich fotek vytvoříte snadno. A teď o čtvrtinu levněji!! Sleva platí po zadání kódu: Malovany v objednávce.
S kódem: Malovany Akce platí do 16. 4. 2023
Získat slevu
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Strážní domek SK, H0 - 1:87, Igra Model
Comments Add