Strážní domek SK, H0 - 1:87, Igra Model
Stavebnice strážního domku ve slovenské verzi je firmou Igra Model dodávána v komplexně zpracovaném provedení, kdy po rozbalení krabičky najdete vylaserované a nabarvené díly, lepidlo a návod. Sestavení domku není složitá záležitost a nabízí modeláři řadu možností pro jeho tvůrčí úpravy. Před započetím sestavování jednotlivých celků podle návodu došlo k nabarvení podkladu a kamenného ostění barvou Lifecolor UA780, dveře, dílce pro schody na půdu a krovy pak byly natřeny barvou Lifecolor UA713 pro zdůraznění efektu omšelého dřeva. Následovalo vlepení oken a parapetů do jednotlivých stěn.
Dokončená hrubá stavba - před sestavením doporučujeme na stěny budovy nalepit také bílé ozdobné prvky kolem oken a dveří, fixaci rohů budovy je pak dobré provést vteřinovým lepidlem, pevnost stavby se tím zvýší. Schody ke vstupním dveřím byly pro sjednocení barevného odstínu rovněž natřeny barvou Lifecolor UA780.
Po proschnutí stěn lze přistoupit k usazení stropního dílce. Po obvodu stavby je již doplněno kamenné ostění.
Před uložením krovů je třeba na stavebnici doplnit obvodové ozdobné prvky - ty jsou vylaserovány v podobě dvou souvislých dílů a jejich usazení je snadné. Po proschnutí následuje dosazení jednotlivých trámů, tvořících střešní konstrukci.
Střecha samotná je tvořená dvěma dílci - rubovým a lícovým, na kterém je znázorněna břidlicová krytina. Okenice (natřené barvou Lifecolor UA780) jsou součástí stavebnice, ale jejich umístění je variabilní a záleží na každém modeláři, zda-li je na model dosadí. Po zaschnutí střechy následuje dosazení schodiště na půdu - při tomto kroku je třeba určitá trpělivost, neboť jednotlivé stupně jsou laserovány zvlášť a díly samotné jsou poměrně jemné.
Po kompletaci schodiště následuje osazení zábradlí a finálním krokem je pak doplnění komína na střechu. Před dosazením do krajiny pak bude domek doplněn ještě o okapy (nejsou součástí stavebnice) a patinu. Stavba domku zabere i méně zkušenému modeláři relativně krátkou dobu a výsledkem je budova, která na kolejišti nebo dioramatu udělá velmi dobrý dojem.
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Strážní domek SK, H0 - 1:87, Igra Model

Popis

Období

19.4.2018

Statistiky

  • 6 fotek
  • 1 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Využijte lednové slevy na všechny kalendáře a druhy fotek. Slevové kódy najdete na našich stránkách obchod.rajce.net. Akce platí do 31. 1. 2022
Více info
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Strážní domek SK, H0 - 1:87, Igra Model
Komentáře Přidat