Horní Povelice - staniční budova (1:87)
Počátek stavby - maloseriová stavebnice domečku, stojícího kdysi v několika zastávkách na tratích Ondrášov - Dvorce a Třemešná - Osoblaha.
Díly po rozbalení - všechny jsou provedeny čistě, společně s jednoduchým a srozumitelným návodem.
Začátkem všeho je hrubá stavba z tuhých kartonových dílů - ty stačí vyříznout z archu skalpelem a slepit. Je nutné dávat pozor, kterou z verzí staveb si modelář zvolí! Povelice a Koberno malí oproti zbývajícím dvěma verzím některé stěny zrcadlově obrácené.
Hrubá stavba zastávky již doplněná o přístavek a především o díly z pohledového kartonu. Méně zkušený modelář je díky tomuto provedení stavebnice zbavem nutnosti díly barvit, což začátečníkům stavbu zjednodušuje.
Hrubá stavba po nátěru a dosazení ozdobných prvků. Ve stavebnici jsou všechny plastické prvky řešeny stejnou barvou jako fasáda, já sem sokl natřel šedou a ozdobné lišty bílou barvou. Fasáda domu dostala okrový nátěr, smíchaný z barev Tamiya a Revell. Stopy po vlhkosti byly na omítce naznačeny surfacerem, naneseným ještě před aplikováním barvy.
Částečně osazená okna a krovy. Všechny díly krovů je třeba natřít hnědou barvou, světlý karton působí dost rušivě.
Nádražní budova po zasklení a před dosazením střechy. Díly oken a dveří jsou laserovány na zeleném papíru, není třeba je tedy nějak barvit.
Střecha dosazena - výrobce dodává ke stavebnici plastické díly, znázorňující břidlicovou krytinu - odpadá barvení a lepení samostatných pásů tašek jako u modelů konkurenčních firem. Čelní strany střechy jsou sice dodávány již v hnědé barvě, přesto byly přetřeny, aby ladily se zbytkem krovů.
Budova zastávky, doplněná o dřevěný přístřešek - jeho stavba proběhla bez jakýchkoli úprav přesně podle návodu. Jediné úskalí představuje fakt, že díly jsou poměrně tenké a jejich lepení hranami "natupo" je trochu náročnější. Povrchovou úpravu dřeva ještě časem zvýrazní patina.
Dokončená budova zastávky Horní Povelice. Stavebnice je celkově řešena velmi dobře a podle mě ji zvládne i úplný začátečník. Jedinou nevýhodu lze vidět v absenci okapů, ty se doplní až při osazování budovy do terénu. O tom ale zase někdy příště...
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Horní Povelice - staniční budova (1:87)

Description

Period

Statistics

  • 10 photos
  • 0 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Velikonoční sleva 25 % platí na všechny dárky z fotek. Fotoknihu, fotky různých velikostí a druhů či jiný dárek z vašich fotek vytvoříte snadno. A teď o čtvrtinu levněji!! Sleva platí po zadání kódu: Malovany v objednávce.
S kódem: Malovany Akce platí do 16. 4. 2023
Získat slevu
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Horní Povelice - staniční budova (1:87)
Comments Add