Horní Povelice - staniční budova (1:87)
Počátek stavby - maloseriová stavebnice domečku, stojícího kdysi v několika zastávkách na tratích Ondrášov - Dvorce a Třemešná - Osoblaha.
Díly po rozbalení - všechny jsou provedeny čistě, společně s jednoduchým a srozumitelným návodem.
Začátkem všeho je hrubá stavba z tuhých kartonových dílů - ty stačí vyříznout z archu skalpelem a slepit. Je nutné dávat pozor, kterou z verzí staveb si modelář zvolí! Povelice a Koberno malí oproti zbývajícím dvěma verzím některé stěny zrcadlově obrácené.
Hrubá stavba zastávky již doplněná o přístavek a především o díly z pohledového kartonu. Méně zkušený modelář je díky tomuto provedení stavebnice zbavem nutnosti díly barvit, což začátečníkům stavbu zjednodušuje.
Hrubá stavba po nátěru a dosazení ozdobných prvků. Ve stavebnici jsou všechny plastické prvky řešeny stejnou barvou jako fasáda, já sem sokl natřel šedou a ozdobné lišty bílou barvou. Fasáda domu dostala okrový nátěr, smíchaný z barev Tamiya a Revell. Stopy po vlhkosti byly na omítce naznačeny surfacerem, naneseným ještě před aplikováním barvy.
Částečně osazená okna a krovy. Všechny díly krovů je třeba natřít hnědou barvou, světlý karton působí dost rušivě.
Nádražní budova po zasklení a před dosazením střechy. Díly oken a dveří jsou laserovány na zeleném papíru, není třeba je tedy nějak barvit.
Střecha dosazena - výrobce dodává ke stavebnici plastické díly, znázorňující břidlicovou krytinu - odpadá barvení a lepení samostatných pásů tašek jako u modelů konkurenčních firem. Čelní strany střechy jsou sice dodávány již v hnědé barvě, přesto byly přetřeny, aby ladily se zbytkem krovů.
Budova zastávky, doplněná o dřevěný přístřešek - jeho stavba proběhla bez jakýchkoli úprav přesně podle návodu. Jediné úskalí představuje fakt, že díly jsou poměrně tenké a jejich lepení hranami "natupo" je trochu náročnější. Povrchovou úpravu dřeva ještě časem zvýrazní patina.
Dokončená budova zastávky Horní Povelice. Stavebnice je celkově řešena velmi dobře a podle mě ji zvládne i úplný začátečník. Jedinou nevýhodu lze vidět v absenci okapů, ty se doplní až při osazování budovy do terénu. O tom ale zase někdy příště...
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Horní Povelice - staniční budova (1:87)

Popis

Období

Statistiky

  • 10 fotek
  • 0 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Horní Povelice - staniční budova (1:87)
Komentáře Přidat